کاچی از جمله خوشمزه‌ترین و مقوی‌ترین دسرهای اصیل ایرانی هست که نام آن در مناطق مختلف یکم فرق داره. برای مثال کاچی تبریز اسمش قویماق هست و توی ارومیه به کاچی دوشاب هم گفته میشه. مواد اولیه کاچی هم توی شهرهای مختلف یکم فرق داره، کرمانی‌ها مغزهای مختلفی رو توی کاچی میریزن و بعضی جاها هم توی پخت کاچی از زردچوبه و نمک استفاده می کنن. بیشتر افراد میگن کاچی خیلی میچسبه البته که حق دارن.

چون کاچی باعث تقویت بدن میشه از قدیم بین خانم‌ها خیلی طرفدار داره. مادربزرگ‌ها برای خانم‌هایی که تازه زایمان کرده بودند، تجویز می‌کردند.

مواد لازم برای تهیه کاچی

آرد سفید (مثل آرد شیرینی پزی یا آرد سنگک): ۳ قاشق غذاخوری

آب جوش: ۳ لیوان

روغن حیوانی یا کره محلی: سه قاشق غذاخوری

نبات : نصف لیوان

زنجبیل، دارچین و زردچوبه: ¼ قاشق چایخوری

زعفران : ¼ قاشق چایخوری

طرز تهیه

اگه از یک ظرف تفلون یا هر ظرف دیگری که نچسب است استفاده کنید بهتر است. در ابتدا ۳ لیوان آب را به جوش بیاورید و بعد نبات کوبیده شده و زعفران ساییده شده را به آن اضافه می‌کنید و هم ‌می‌زنید. شربت را روی شعله ملایم گاز نگه دارید تا هم کم‌کم قوام پیدا کند و هم آب از جوش نیفتد.

در یک قابلمه دیگر روغن یا کره را بریزید و وقتی که داغ شد آرد را کم کم اضافه کنید. با شعله ملایم آرد را به آرامی تفت دهید تا رنگ آن کرم مایل به قهوه‌ای شود. هرچه آرد را کمتر تفت بدید رنگ کاچی روشن‌تر می‌شود. حالا زردچوبه را اضافه کنید و کمی دیگر تفت دهید تا بوی خامی زردچوبه گرفته شود.

در این مرحله باید شربت نبات و زعفران را به آرد اضافه کنید. بهتر است آب را در جند مرحله اضافه کنید و هم بزنید تا آرد گوله نشود و یکدست شود. بعد می‌توانید زنجبیل را اضافه کنید. درب ظرف را بگذارید و با شعله ملایم بگذارید که روغن بیندازد. بعد از این که روغن انداخت کاچی دارچین را اضافه کنید. حالا می‌توانید کمی شکر هم روی آن بپاشید و با خلال پسته و بادام تزیین کنید.

نوووش جان

برای خرید زعفران درجه یک می توانید اینجا کلیک کنید.